Wymiana baterii w laptopie

Ideą laptopów jest to, by można było ich używać praktycznie w każdym miejscu. Czy to w domu, czy w biurze, w parku, w kawiarni, w autobusie i tak dalej. Nie wszędzie mamy dostępne zasilanie 230V, więc często konieczna jest praca na baterii. W starszych komputerach bateria nie trzyma już jednak tak dobrze, czasami jest tak zużyta że pod większym obciążeniem trudno o więcej niż kilkanaście minut pracy. Wymiana baterii wydaje się być wtedy koniecznością.

 

Laptop – wymiana baterii czy zakup nowego?

Wtedy mamy właściwie trzy wyjścia z sytuacji. Możemy wymienić baterię na nową, używać laptopa tylko pod zasilaczem, albo po prostu zakupić nowy komputer. Każda opcja ma swoje wady i zalety. Czy warto pokusić się o wymianę baterii? Jeśli nasz laptop nie jest jeszcze bardzo stary i daje się na nim komfortowo pracować, możemy pokusić się o taki krok. Niestety możemy tutaj trafić na problem, którym będzie zdobycia nowej baterii, gdyż te mogą być już od lat nieprodukowane. Jednak zawsze możemy poszukać używanej, która jest w lepszym stanie niż nasza. Jeśli natomiast komputer jest już stary, nie ma możliwości jego rozbudowy poprzez choćby dodanie więcej pamięci RAM lub szybszego procesora, a praca na nim już dziś jest trudna z uwagi na słabą moc obliczeniową, to lepiej zamiast wkładać w niego pieniądze odłożyć sobie na jakiś nowszy sprzęt.

Stacjonarny laptop? Pod ładowarką cały czas…

Jeśli baterii nie chcemy zmieniać na nową, możemy pracować z laptopem przez cały czas podłączonym do zasilacza 230V. Praktycznie każdy laptop może w ten sposób działać nawet z całkowicie wymontowaną baterią. Wtedy jednak tracimy najważniejszą zaletę tego typu komputerów, a więc mobilność. Nie uruchomimy już laptopa nigdzie tam, gdzie nie będzie dostępu do gniazdka sieciowego. Co do kwestii wymiany samej baterii, to ten proces jest bardzo łatwy i możemy go w znakomitej większości komputerów wykonać samodzielnie. Wszystko sprowadza się do otwarcia zabezpieczenia, wyjęcia starej baterii, włożenia nowej i zablokowania. Nie trzeba nic zmieniać ani konfigurować, komputer powinien natychmiast zadziałać.

Samemu zmieniać baterię? Serwis komputerowy zrobi to za Ciebie!

Istnieje bardzo niewielka liczba laptopów, które do wymiany baterii wymagają rozkręcenia obudowy. Jeśli nie czujemy się na siłach, odwiedźmy serwis komputerowy, jednak pamiętajmy że taka usługa będzie dodatkowo kosztować. Najważniejsze to nie wkładać niepotrzebnie środków w stary i nieprzydatny już sprzęt, bo to tak jakby wyrzucić je w błoto. Gdy laptop już ewidentnie niedomaga, pomyślmy nad zakupem czegoś nowszego. Twój używany laptop zawsze możemy kupić na części!

wymiana baterii

Zadzwoń!
Nawiguj