Odzyskiwanie danych z uszkodzonego komputera

Utrata danych z komputera zdarzyła się niemal każdemu użytkownikowi takiego urządzenia. Czymś naturalnym jest także archiwizacja i przenoszenie danych między komputerami na pendrive’ach, płytach CD i DVD, kartach pamięci, czy dyskach zewnętrznych. Już wielokrotnie okazywało się, że obdarowywanie zbyt wielkim zaufaniem takich nośników danych okazywało się nie w pełni słuszne. Czasem winne jest urządzenie, a innym razem – użytkownik. Utrata danych może bowiem nastąpić z różnych przyczyn. Odzyskiwanie danych z zalanych laptopów również jest możliwe. Nie kosztuje wiele wysiłku, a można odzyskać cenne dla Nas dane.

odzyskiwanie utraconych danych

Straciłeś ważne dane, zdjęcia?

Ile razy Wam się zdarzyło, utracić ważne zdjęcia, dokumenty, ponieważ dysk został uszkodzony? Ktoś niechcący usunął plik. Na pewno wiele rzeczy popadło w niepamięć przez to. A wystarczyło wtedy tylko wezwać Nasz Serwis komputerowy komputerowe-24.pl i byśmy pomogli!

archiwizacja danych

 Co może być przyczyną uszkodzenia nośnika danych?

– uszkodzenia mechaniczne – zarysowania, złamanie, przerwany styk między elementami składowymi, zalanie wodą lubi innym płynem albo uszkodzenia powstałe w wyniku z bezpośrednim kontaktem z innym niepożądanym środkiem chemicznym

– tzw. uszkodzenia logiczne – mamy do czynienia a sytuacją braku dostępu do danych przy równoczesnym zachowaniu pełnej sprawności nośnika (na przykład został sformatowany dysk, skasowana partycja, zadziałał wirus)

– uszkodzenia elektroniczne – powstają w rezultacie nieprawidłowości dotyczących zasilania

– wada produkcyjna, której nie sposób zauważyć gołym okiem

  Laikowi często trudno nawet stwierdzić, jakiemu uszkodzeniu uległ pendrive, dysk, czy karta pamięci, kiedy okazuje się, że urządzenie nie działa właściwie.

  W przypadku stwierdzenia problemów z dostępem do danych na jakimkolwiek nośniku, nie zaleca się samodzielnego podejmowania jakichkolwiek kroków celem samodzielnego naprawienia urządzenia. Można w ten sposób dokonać jeszcze większych uszkodzeń, które w konsekwencji mogą całkowicie uniemożliwić całkowite lub nawet częściowe odzyskanie danych nawet przez profesjonalną firmę.

czyszczenie laptopów

Serwis komputerowy proponuje w takich przypadkach:

– diagnozę uszkodzonego urządzenia, jeśli gołym okiem nie widać,  z jakich przyczyn nie działa właściwie oraz rokowanie co do możliwości odzyskania danych i oczywiście przewidywana wycena usługi.

– podjęcie próby odzyskania danych

– zapisanie ich na działającym urządzeniu i ich zwrot właścicielowi

Pracownicy serwisu komputerowego posiadają profesjonalną wiedzę oraz niezbędne doświadczenie w kwestii odzyskiwania danych z uszkodzonych nośników, niezależnie od przyczyn jego uszkodzenia. To gwarantuje w pełni profesjonalne podejście do problemu.

Usunąłem zdjęcia – da sie je odzyskać?

Odzyskiwanie usuniętych plików, takich jak np. zdjęcia jest możliwe. Komputer nie kasuje fizycznie plików w momencie kiedy użytkownik kliknie usuń. Nawet po opróżnieniu kosza możliwe jest odzyskanie plików. Ważną rolę odgrywa tutaj ilość kolejnych danych które będziemy kazali zapisywać na dysku jak i jego fizyczna pojemność. Lecz jak wiadomo, czas zawsze gra na niekorzyść, czym wcześniej się zorientujesz, że chcesz coś odzyskać, tym większa szansa, że się to uda!

naprawa laptopów

Zadzwoń!
Nawiguj